DEKORASYON

Bohem Tarzınızı Vintage Halılar ile Yansıtın

Bohem Tarz; Fransızca “la boheme” olarak ifade edilen Bohem kelimesi, çingene anlamına gelir. Gezgin bir ruhu yansıtan bu tarz, çingene kültüründen esinlenir. Kalabalık, renkli ve canlı dekorasyon öğeleri ile yaşam alanlarına dinamizm katar. Bohem tarz antika dekorasyon parçaları ise düzensiz bir dağılım sergiler.

Bohem Tarzda Renk Ve Desen Kullanımı Nasıldır?
  1. yüzyılda ortaya çıkan Bohem stil, rahatlığı benimser. Renk, desen ve dokuların dans ettiği bu dekorasyon, karmaşık ve keyifli bir görünüm yaratır. Özgür bir düzen sunan Bohem stil, hayal gücünüz ile şekillenir.

Parlak veya mat, pastel ya da canlı renkler tercih edilerek iç mekânlar hareketlenir. Birden fazla desenin uyumlu bir karışımı olur. Bohem tarz antika dekorasyon etkileri başta renkler olmak üzere desen ve dokular ile de sağlanır. Salonda bitki desenli duvar kâğıtları, kırlentlerinizde etnik desenler, vintage halı seçimlerinizde ise geometrik çizgiler kullanabilirsiniz. Cesur, zengin ve enerjik renklerin kullanıldığı mobilya ve aksesuarlar, bu tarzı destekler.

Çiçek ve bitkilerin bulunduğu battaniye, nevresim, koltuk örtüsü ya da kilimler ile çingene kültürünü yansıtabilirsiniz. Bohem vintage halı modelleri, her ton ve deseni barındırarak canlı bir görüntü oluşturur. Altın ve gümüş gibi metalik renklerden toprak tonlarına kadar her rengi kullanabilirsiniz. Kuş, yaprak, çiçek ve aztek desenleri ile kare ve üçgenlerden oluşan geometrik çizgiler, sizi hareketli bir stil ile tanıştırır.

Zeminlerin Ruhunu Değiştiren Vintage Antika Halı Alternatiflerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Hafif kilimler, vintage antika halı modelleri ile rengârenk koltuk örtüleri, Bohem stilin özgür ruhuna hitap eder. Örgü ve danteller ile desteklenen dekoratif etki, yaşam alanlarını renklendirir. Desenler ile detaylandırılan Bohem vintage halı alternatifleri, evinize biricik bir atmosfer katar. Vintage antika halıların kullanım alanları ve etkileri;

  • Yaşam alanlarının büyüklüğüne göre seçmeniz gereken halı, kilim veya yolluk çeşitleri ile şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Kare, dikdörtgen, oval ya da elips formlarına sahip olan Bohem vintage halı tasarımları, geleneksel ve modern stili birleştirmenizi sağlar.
  • Özel bir etki oluşturan bu halı seçenekleri, zıt veya aynı tonları barındırır. Kendi tarzınızı yansıtan bir uyum yaratabilirsiniz. Bohem tarz antika dekorasyon unsurları ile hayallerinizi süsleyen stile kavuşabilirsiniz.  

 

Vintage halı, kilim ve antikada 40 yıldan fazla tecrübesi ile birinci sınıf standartlarda şeffaf ve adil hizmet sunmaya devam eden SohoAntiq ile tanışın.

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın