DEKORASYON

Rustik Tarzda İç Mekân Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Rustik tarz

Rustik Tarzda İç Mekân Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Rustik tarz, romantik akımın doğadan ilham alınarak tasarlanan yapısıdır. Sadelik ile doğanın kaba güzelliğinin uyumu, eski köy evlerinin havasını anımsatır. Samimi ve sıcak bir etki barındıran bu stil, yaşam alanlarında ham dokuları kullanır. Rustik tarz, mobilyadan aksesuara kadar davetkâr bir görünüm yaratır.

Rustik Tarzın Dekoratif Unsurları Nelerdir?

Rustik iç mekân dekorasyonu, zeminden duvara, mobilyadan aksesuara kadar doğal bir etki sunar. Konforun ön planda tutulduğu bu stil, geleneksel veya modern gibi çeşitli görünümler oluşturur. Rustik tarzın dekoratif unsurları;

  • Orijinal etkilerin görüldüğü iç mekânlarda ahşap, seramik ve taş zeminler tercih edilir. Tuğla duvarlar, görünüm bakımından estetik bir hava yaratır. Sade ve güçlü görünen lamine ve ahşap parkeler, hayal ettiğiniz tarzı destekler.
  • Zemin ve ana mobilyalarda kullanılan baskısız, dokulu kumaşlar ile örtü ve vintage halı modelleri mekâna konfor katar. Vintage duvar halısı, kilim, kanvas, yün, keten, jüt ve sisal gibi alternatifler ile rustik bir cazibe yakalayabilirsiniz.
  • Ağaç mobilyaların odak nokta olduğu bu stil, eski parçalar ile etkileyici bir uyum sergiler. Parlak olmayan metal aydınlatma ürünleri ve aksesuarları tercih ederek çağdaş bir tarz oluşturabilirsiniz.
  • Modern öğeleri, ahşap ve ağaç odaklı eşyalar ile bütünleştirebilirsiniz. Aksesuar ve temel mobilyalar salon, mutfak, yatak odası ya da balkonunuza dahi natürel bir ambiyans katar. Vintage halı seçenekleri arasından uygun olanı kullanarak aradığınız etkiyi yaratabilirsiniz.
  • Dekorasyona doğanın tonları hâkim olup sakinleştirici etkisini sergiler.

Rustik Tarz İçin Antika Aksesuar Seçiminin Etkileri Nelerdir?

Rustik tarz için vintage seçimi, küçük ve etkileyici dokunuşlar demektir. Geyik boynuzlu bir tablo, vintage görünümlü levhalar ya da vintage duvar halısı ile değişiklik yapabilirsiniz. Yapay postlar, tüylü yastıklar ya da koltuk örtüleri ile dekoratif etkiyi artırabilirsiniz. Ahşap mumluk ve seramik vazolar, sehpaların üzerini süsler.

Tekstil ürünlerinin yoğun olarak kullanıldığı bu stil, vintage halı seçenekleri ile canlanır. Atmosferi değiştiren vintage duvar halısı ya da kilim modelleri, şömine önüne serilerek romantik bir görünüme ev sahipliği yapar. Rustik tarz için antika seçimi, objeler ile başlayıp tekstil ürünlerine kadar devam eder. Vintage halı, kilim ve antikada 40 yıldan fazla tecrübesi ile birinci sınıf standartlarda şeffaf ve adil hizmet sunmaya devam eden SohoAntiq ile tanışın.

Bir cevap yazın