DEKORASYON

Shaggy Halı Alırken Bilinmesi Gerekenler

Shaggy Halı Alırken Bilinmesi Gerekenler

1 Shaggy Halı Alırken Bilinmesi Gerekenler

Uzun ve kalın iplikleri, yumuşacık dokusu ve birçok çeşidiyle evleri süsleyen shaggy halılar zahmetine değer dedirtecek bir şıklığa sahiptir. Çeşitlerine baktığımızda iplik ve desenlerine göre farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Beğeninize göre düz renkte veya desenli modeller tercih edebilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen shaggy desenleri geometrik şekillerden esinlenilerek ortaya çıkar ve perdelerinize, duvar renginize, mobilyalarınıza göre birçok renk seçeneği ile odanıza uygun tonu yakalayabilirsiniz.

Shaggy Halı Alırken Bilmeniz Gerekenler

Salonlara, yatak odalarına uyan şıklığıyla çok rağbet gören shaggy halı alırken bilinmesi gerekenler dışında birde kullanımıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların bilincinde olup alır ve kullanırsanız sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.

  • Kullanan kişiler tarafından en çok dile getirilen konu halının temizliğidir. 3-6 cm uzunluklara ve kalın ipliklere sahip halımızın çabuk kirlendiği göz önünde bulundurulmalı ve zahmetli de olsa ayrıntılı temizliği yapılmalıdır.
  • Düzenli temizlenmediği takdirde iplikleri etraftaki tozu tutarak içine hapseder ve bu da özellikle alerjisi olanlara rahatsızlık verir. Özellikle çocuk odalarında tercih edilmeyebilir.
  • Halının elektrik süpürgesiyle sık temizlenmesi tozların dibe çökmesini engelleyebilir. Fakat sık yıkanması ömrü azaltan bir özelliktir. Özellikle yıkama ve silme işlemlerinde kullanıcı talimatlarına uyulması ve halıya uygun belirtilen malzemelerin kullanımı önemlidir.
  • Uzun iplikleri sayesinde yumuşak bir zemin hissi vererek özellikle çıplak ayakla dolaşmak isteyenlerde hoş bir etki bırakır.
  • Yine uzun ve kalın iplikleri sebebiyle halı biraz ağırdır ve hareket ettirmekte zorlanılabilir. Fakat zemindeki soğuğu kesmede bu özelliği bir avantaj halini alır.
  • Dışarıdan bakıldığında post görünümünü de andıran shaggy halı fiyatlarına baktığımızdaysa değerinin etiketinden çok daha fazla olduğunu görürüz.

Birçok olumlu ve olumsuz özelliğini karşılaştırsak da sonuç olarak shaggy halılar şık görünümüyle ve özgün tasarım imkanlarıyla modern ev dekorasyonlarında popülerliğini korur.

Shaggy Halı Hangi Odalar İçin En Uygundur?

Temizliğinin zahmetli, toz ve kırıntı tutucu ipliklerinin varlığı kullanıcılar için bir soru işareti olsa da konfor, görünüm, yumuşaklık gibi birçok artısıyla shaggy halılar keyifle kullanılır. Tüm özelliklerini beraber değerlendirdiğimizde kullanım için en uygun odaların banyo ve yatak odası olduğunu söyleyebiliriz. Bu alanlarda yemek yenmemesi temizlik açısından daha rahat olacaktır. Shaggy halı alırken bilinmesi gerekenleri sizler için sıraladık.

Vintage halı, kilim ve antikada 40 yıldan fazla tecrübesi ile birinci sınıf standartlarda şeffaf ve adil hizmet sunmaya devam eden Soho Antiq ile tanışın.

Bir cevap yazın